Muzika

Sjećanje na kralja popa

Sjećanje na kralja popa
Sjećanje na kralja popa
Aida Tipura

"Omaž Majklu Džeksonu - doček 52. rođendana" naziv je prvog "tributea" koji će uznak sjećanja na ovog kralja popa biti održan u subotu u prostorijama banjalučkog Doma omladine.

Prema riječima Bojane Keserović, učenice IB DP škole (Programa međunarodne mature - International Baccalaureate Diploma Programme - u Gimnaziji), i jedne od organizatora ovog događaja, omaž muzičkom velikanu počinje izložbom tematskih slika, nakon čega će Banjalučani imati priliku pogledati projekciju filma "This Is It".

"Poslije projekcije filma, planirali smo da posjetioce počastimo tematskom žurkom, u okviru koje će biti dijeljeno i besplatno piće", navodi Keserovićeva, napominjući da je ulaz za sva tri dijela događaja besplatan.

A ideja da zajedno s kolegicom Tamarom Dakić, učenicom banjalučke Gimnazije, u Banjaluci organizuje prvi omaž posvećen Majklu Džeksonu, kaže Keserovićeva, proistekla je iz saznanja da u gradu na Vrbasu nisu organizovani nikakvi događaji vezani za sjećanje na ovu muzičku legendu.  

"Nakon objave o smrti kralja popa, veliki broj fanova je izašao na ulice da oda počast ovom velikom umjetničkom geniju i filantropu. Dok su u skoro svim gradovima u regionu održavani negdje veći, negdje manji omaži Banjaluku, nažalost, kao da je zaobišla ova vijest, pa se tuga fanova ove muzičke pop ikone u našem gradu baš nije čula, a ni osjetila", kaže ova učenica i veliki fan Majkla Džeksona.

Upravo kako bi podsjetili Banjalučane na američkog muzičara i njegov jedinstven doprinos muzici i plesu, ove gimnazijalke su odlučile da, uz pomoć Doma omladine, organizuju omaž ovoj zvijezdi.

Američki kralj popa Majkl Džekson, rođen je 29. avgusta 1958. godine. Preminuo je 26. juna 2009. godine u Medicinskom centru UCLA u Los Anđelesu.

Najčitanije