TUZLA – Jedan od najprepoznatljivijih vokala regionalne muzičke scene, Ivan Milinković, dolazi u Tuzlu sa solističkim koncertom "Veče najljepših ljubavnih pjesama", koji će biti održan 29. aprila u Velikoj sali Bosanskog kulturnog centra Tuzlanskog kantona (BKC TK) s početkom u 20 časova.
Kako su iz BK TK saopštili, nakon 14 godina, Milinković se vraća na scenu gdje je ranije kao član grupe "Legende" nastupao pred ispunjenom salom i iznova oduševljenom publikom.
"Ovog puta donosi koncertnu večer punu emocija prožetu najljepšim ljubavnim baladama, bezvremenskim numerama iz njegovog bogatog repertoara, ali i pjesmama koje publika neizostavno prepoznaje i doživljava", dodali su organizatori.
Na sceni će mu se pridružiti i Biljana Obradović – Bixy, pjevačica i klavijaturistica, te glumac Miloš Paović, koji će veče obogatiti poezijom.
"Ivan Milinković je karijeru gradio u Beogradskoj operi, a potom kao solista grupe 'Legende' u kojoj je proveo punih 30 godina. Od 2019. godine uspješno nastupa kao solo izvođač, njegujući spoj izvorne, narodne, pop i operske muzike. Produkciju koncerta potpisuje Monte media, cijena ulaznice je 30 KM", zaključili su iz Bosanskog kulturnog centra Tuzlanskog kantona.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.