Pozornica

Festival u čast Milice Babić Andrić od 9. do 11. aprila u Šamcu

Festival u čast Milice Babić Andrić od 9. do 11. aprila u Šamcu
Foto: Centar za kulturu Šamac | Festival u čast Milice Babić Andrić od 9. do 11. aprila u Šamcu

ŠAMAC - Festival "Milica" posvećen Milici Babić Andrić, znamenitoj Šamčanki, prvoj školovanoj kostimografkinji na našim prostorima i supruzi nobelovca Ive Andrića, četvrti put biće održan od 9. do 11. aprila u organizaciji Centra za kulturu Šamac.

Kako je navedeno iz Centra za kulturu Šamac, festival nosin ime izuzetne umjetnice i pionirke pozorišne i filmske kostimografije, ženi koja je obilježila scenski kostim Jugoslavije, ali koja je, nažalost, bila nepravedno zaboravljena.

"Iako je najčešće upamćena kao supruga Ive Andrića, njen umjetnički rad zaslužuje posebno mjesto u istoriji kulture. Centar za kulturu Šamac kroz svoj rad istakao je Milicu Babić Andrić kao umjetnicu, vraćajući joj zasluženu pažnju i mjesto u kulturnom nasljeđu. Kroz ovaj projekat oživljavamo njeno ime i stvaralaštvo, podsjećajući na njen značajan doprinos pozorištu i filmu", navedeno je dalje.

U prethodnim godinama, festival je okupio veliki broj savremenih umjetnika i eminentnih ličnosti iz svijeta kulture, a svaki put je ispraćen izuzetnom posjetom i sjajnom atmosferom.

"Ove godine vas očekuje još bogatiji program i inspirativna pozorišna ostvarenja. Pozivamo vas da zajedno proslavimo umjetnost, kreativnost i nasljeđe Milice Babić Andrić u Šamcu, od 9. do 11. aprila", zaključeno je u saopštenju.  

Najčitanije