Lik Mister Bina svjetsku je slavu stekao tokom devedesetih zahvaljujući seriji koja je vješta kombinacija fizičkog humora s neodoljivom posebnošću glumca Rouana Atkinsona. Veliki uspjeh serije ponukao je Atkinsona i Ričarda Kurtisa da snime i prvi film o smušenom liku "Mister Bin: Film potpune katastrofe", u kojem je trapava zvijezda unijela pomutnju u umjetnički svijet Los Anđelesa. Slijedom velikog uspjeha prvog filma iz 1997. bilo je samo pitanje vremena kad će biti snimljen njegov nastavak. Međutim, u drugom nastavku filmaši nisu željeli slijediti isti utabani put, ni stilski, ni narativno.
Prilikom razmišljanja o potencijalnim zapletima filma, iskristalizovao se jedan element - uvođenje ženskog lika. Iako Mister Bin nije lik koji bi se na ekranu zaljubio, svima se zamisao o ženi učinila vrlo zanimljivom. Na kraju je odlučeno da film govori o putovanju koje pokreće sasvim jednostavna želja, baš kao i u klasičnim komedijama iz doba nijemog filma: u ovom slučaju, žarka želja Mister Bina za odmorom u Francuskoj. Nema nikakvog skrivenog motiva, nego je sve zaista krajnje jednostavno, on želi stići na svoje odredište, ali neprekidno nailazi na prepreke koje ga u tome onemogućavaju. Jednog kišnog poslijepodneva u Engleskoj Mister Bina je oduševila prva nagrada koju je osvojio na lutriji - nova video-kamera i sedam dana praznika na jugu Francuske, u Kanu, za vrijeme održavanja slavnog filmskog festivala.
Sve pažljivo snimajući svojom novom kamerom, Mister Bin užurbano kreće na Eurostar do Pariza, a na stanici Gare de Lions zamoli drugog putnika da ga snimi dok se ukrcava na voz. Ispostavi se da je taj putnik ruski režiser Emil Dučesvski, koji putuje u Kan jer je član žirija. Emil pristane snimiti Mister Bina, ali u pomutnji prilikom ukrcavanja izađe na peron taman kad je voz krenuo.
Na putu prema jugu Mister Bin u jednom trenutku shvati da je Emilov desetogodišnji sin Stepan ostao u vozu sam, bez oca. Stepanov otac Emil prijavi Bina policiji, koja pokrene pravu hajku za otmičarem. U međuvremenu su se Stepan i Mister Bin sprijateljili.
Prema jugu Bina poveze neafirmisana glumica Sabin, koja je u reklami za jogurt glumila konobaricu. Kad konačno stignu u Kan shvate da Mister Beana traži policija i da je cijela Francuska na nogama u potrazi za njim i Stepanom...
Dječak, kojeg glumi Maks Baldri, postaće Binova odgovornost kad se razdvoji od oca, a žena, koju glumi Ema de Kaunes, ne predstavlja objekt ljubavi, već je slučajno `upala` u Mister Binovu avanturu. Vilijem Defo glumi nadmenog filmaša Karsona Klaja, koji na zabavan način karikira pretencioznog art režisera koji, ipak, mora snimati reklame da bi skrpio kraj s krajem, a njegov art film najdosadniji je umjetnički rad ikad snimljen. Osim što je veliki obožalac Rouana Atkinsona, Defou je ova uloga bila prilika da se okuša u žanru drugačijemu od onoga u kojem ga je publika navikla gledati.
Samo snimanje filma trajalo je 12 sedmica tokom ljeta 2006. godine, i to u Londonu, Parizu, Lubeornu i Kanu.
Prvi put ikad filmskoj je ekipi bilo dozvoljeno snimanje na crvenom tepihu tokom odvijanja festivala i to zahvaljujući činjenici da je organizator i predsjednik Žil Džejkob veliki obožavalac Mister Bina.