Pozornica

"Na slovo F" na daskama Narodnog pozorišta Sarajevo

"Na slovo F" na daskama Narodnog pozorišta Sarajevo
Foto: Velija Hasanbegović | "Na slovo F" na daskama Narodnog pozorišta Sarajevo

SARAJEVO - Predstava "Na slovo F", autorke Lejle Kalamujić, u režijskoj postavci Ive Milošević, biće odigrana 1. novembra sa početkom u 19.30 na sceni Narodnog pozorišta Sarajevo (NPS).

U predstavi igraju Helena Vuković, Haris Bidžan, Vedran Đekić, Ejla Bavčić Tarakčija, Mak Čengić, Sanela Krsmanović, Slaven Vidak, Dino Bajrović, Nerman Mahmutović, Irfan Ribić, Faruk Hajdarević, Belma Salkunić Bektešević i Alisa Čajić.

"Beznađe. Izgubljenost. Potraga za smislom. Vera u ljubav. Čežnja za srećom. Ovo su samo neke od tema o kojima nastojimo da progovorimo kroz predstavu. Nadam se da ćemo uspeti da ukažemo na neprikosnoveni značaj ljubavi, dobrote i razumevanja za drugog, kao i na zlo koje proističe iz predrasuda i okrutnosti", zapisala je rediteljica Iva Milošević.

Dramaturginja je Vedrana Božinović, scenograf Gorčin Stanojević, dok dizajn kostima potpisuje Lejla Hodžić, kompozitor je Vladimir Pejaković, a saradnica za scenski pokret Amila Terzimehić.

Ovaj komad je peta praizvedba domaćeg dramskog teksta u sezoni 2024/2025. u Narodnom pozorištu Sarajevo.

Ovim naslovom sarajevsko pozorište zaokružilo je niz domaćih dramskih ostvarenja koja su tokom sezone praizvedbeno predstavljena pozorišnoj publici, potvrđujući svoju posvećenost savremenom teatarskom izrazu i afirmaciji domaćih autora.

Najčitanije