Predstava "Autobiografija" Branislava Nušića premijerno će biti izvedena u petak, 20. oktobra, na sceni "Kult" u Teatru "Vuk".
Ovo djelo srpske komediografije i u svjetskim okvirima ima značajno mjesto. Osim Marka Tvena, Henrija Forda ili Zaze Gabor, i srpski Alkibijad Nuša podijelio je sa svijetom priču svog života - autobiografski i autoironični pogled na sopstveni život, svoje iluzije, sitne i krupne uspjehe, slabosti, ljubavi, muke i radost odrastanja.
Kako se navodi, biće to nušićevski nenamršten pogled, blaga oka, sa malo nasmješenim brkom nad našim zabludama o sopstvenom značaju i veličini. "Autobiografija" pred publiku stiže u dramatizaciji i režiji Nebojše Broćića.
U ulozi slavnog pisca pojaviće se Nikola Rakočević,a u podjeli su i Bojana Stefanović, Anja Pavićević, Tara Đurašinović i Nikola Ranđelović.
Kostimograf i scenograf je Lidija Jovanović, a dizajner zvuka Dušan Bauk, prenosi "Novosti".