BIHAĆ - Svečano otvaranje galerije koja nosi ime najvećeg "portretiste" neponovljive Une, akademskog slikara Envera Krupića otvorena je proteklog vikenda u preuređenom prostoru u Kulturnom centru u Bihaću.
`I Krupić, valjda kao niko više od nas, umije da slika vodu. Po njegovim platnima teče i protiče Una, miluje svoje ade, pjeva na silnim slapovima, pokreće stare vodenice i druguje sa dobrim svojim jaranima crvotočnim drvenim ćuprijama, što škripe i stenju pod konjskim kopitima i ljudskim tabanima. Malo budalastijem i osjetljivijem čeljadetu padne na um da pod slike na kojima teče rijeka podmetne kakve lonce i činije da se silna živa voda sa slika ne izlije po podu i prostirci`.
Najvrednija Krupićeva djela sakupljena su na jedno mjesto, koje je osmislio arhitekta Amir Ramić, a otvorio Hamdija Lipovača, načelnik općine Bihać. Posebno dirljivo bilo je obraćanje Emire Krupić, udovice velikog umjetnika, koja nije krila radost i uzbuđenje što je doživjela ostvarenje najvećeg sna njenog muža.