TREBINJE - Predstava Nikšićkog pozorišta "Kumovi", koju je po dramskom tekstu Dušana Kovačevića režirao Božidar Đurović biće izvedena u pozorištu Kulturnog centra Trebinje 18. februara u 20 časova.
Iz Kulturnog centra Trebinje su najavili da je pozorišni komad "Kumovi" tragikomično Kovačevićevo djelo, koji je i sam autor opisao kao "komediju svakodnevne tragedije".
"To je priča o ljudima koji se duhom i tijelom pretvaraju u pse, i to pse lutalice, jer je odricanje od sistemski projektovane ličnosti jedini način da se istinska ličnost i istinska ljudskost sačuvaju. Komad je koncipiran tako da se tragično i komično ne mogu razdvojiti niti razumjeti jedno bez drugog i gledaoca ostavljaju da jednim okom plače, a drugim se smije shvatajući da je on suštinski junak priče", naveli su iz Kulturnog centra Trebinje.
Uloge u predstavi su ostvarili Žana Gardašević Bulatović, Hadži Nenad Maričić, Ana Franić, Nikola Vasiljević i Pavle Bogojević.
Scenografiju potpisuje Vesna Popović, kostime Marina Medenica i Margareta Šobot, scenski pokret Jelena Simić, izbor muzike Bojan Bojanić, a numere je otpjevao Pavle Bogojević.
Кarte po cijeni od 10 KM je moguće kupiti na biletarnici Kulturnog centra Trebinje, na dan igranja predstave od 17 časova.
Pratite nas na našoj Facebook i Instagram stranici, kao i na X nalogu.