Pozornica

Računar obradovao mališane

Računar obradovao mališane
Računar obradovao mališane
B. Divljak

BANJALUKA - Neven Kopanja, predstavnik "Glasa Srpske", i Anton Kasipović, ministar prosvjete i kulture RS, uručili su juče na Sajmu knjiga u Banjaluci računar i prikladne poklone djeci iz Osnovne škole "Branko Ćopić" iz Hašana.

"Kad nam je ministar Kasipović rekao u kakvim uslovima, ali s kakvim entuzijazmom rade djeca u Hašanima, odlučIli smo da ih obradujemo bar ovim prikladnim poklonom", rekao je Neven Kopanja.

On je dodao da će se "Glas Srpske" uvijek odazivati na ovakve akcije koje imaju plemenitu svrhu i poboljšanje obrazovanja mališana.

"Kompanija 'Glasa Srpske' obezbijedila je računar mališanima ove škole, te sveske, olovke, slatkiše i sokiće", kazao je Kopanja.

Kasipović je rekao da Ministarstvo prosvjete i kulture RS već dvije godine radi na sanaciji škole u Hašanima, koju je pohađao i poznati krajiški književnik Branko Ćopić.

"Za ove dvije godine smo se sprijateljili sa učenicima škole, a nastojimo da im napravimo i igralište", rekao je Kasipović.

Dušanka Dakić, učiteljica iz Hašana, rekla je da je za 36 godina radnog staža u prosvjeti prvi put doživjela ovakav nesebičan gest. Ona je u svoje i ime obradovanih mališana zahvalila kompaniji "Glas Srpske" i Ministarstvu prosvjete i kulture RS.

"Ovo što se meni danas desilo je kao san za jednu seosku učiteljicu, a nismo ni pomislili da ćemo dobiti ovakav poklon", rekla je Dakićeva.

Posjeta izložbi

Djeca iz Osnovne škole "Branko Ćopić" iz Hašana prije obilaska Sajma knjiga pogledala su postavku u Izložbenom prostoru "Koraci" u Ministarstvu prosvjete i kulture RS.

Na izložbi su mogli vidjeti više od 80 fotografija učenika i nastavnika iz cijele RS. Svoje pjesme iz knjige "O čemu misle Varvari dok doručkuju" na izložbi je čitala književnica Tanja Stupar-Trifunović.

Najčitanije