BANJALUKA - Humanitarno udruženje žena "Duga" iz Banjaluke organizuje izložbu pod nazivom "Jedinstvenost ćirilice", koja će biti otvorena večeras od 19 časova u Kulturnom centru Kuća Milanovića.
Naime, izložba će trajati do 5. marta 2025. godine.
"Izložba okuplja 16 umjetnika, zanatlija starih i umjetničkih zanata, kao i kreativaca koji se bave raznim tehnikama ručnog rada, a sve s ciljem očuvanja i promocije ljepote i značaja ćirilice. Tom prilikom biće i proglašen pobjednik istoimenog konkursa, čiji radovi predstavljaju specifičan pogled na naš jezik i pismo kroz rukotvorine", navode iz ovog udruženja.
Kako dodaju, o ljepoti i jedinstvenosti našeg pisma govoriće prof. dr Duško Pevulja, dok će Slobodanka Ristić Gašić podijeliti svoje mišljenje o značaju starih i umjetničkih zanata u očuvanju kulturne baštine.
"Ova izložba pruža priliku da se svi posjetioci upoznaju sa radovima umjetnika koji kroz kreativnost i tradiciju čuvaju našu kulturnu baštinu. Pozivamo sve da dođu, podrže umjetnike, kao i da prisustvuju proglašenju pobjednika u našem novom hramu kulture", navode oni.