BANJALUKA - Izložba "Nenapisana poglavlja" akademskog slikara Miloša Vujića, doktora umjetnosti i autora brojnih samostalnih i kolektivnih izložbi u zemlji i inostranstvu, otvorena je u ponedjeljak uveče u Velikom izložbenom salonu Kulturnog centra Banski dvor.
O postavci je govorio istoričar umjetnosti Siniša Vidaković. Prisutnima se kratko obratio i autor, a izložbu je otvorio direktor Banskog dvora Mladen Matović.
Banjalučka publika imala je priliku da se upozna sa ciklusom od 30 slika rađenih tehnikom ulja na platnu, nastalih u periodu od 2020. do 2023. godine.
Ovaj izložbeni ciklus donosi slojevit i promišljen vizuelni izraz, u kojem se prepliću figurativni i imaginarni elementi.
"Nenapisano poglavlje postaje poveznica između književnosti i vizuelnih umjetnosti, otvarajući prostor susreta unutrašnjih stanja, fantazmagorije i likovne artikulacije. Kroz predstavljena djela, umjetnik gradi snažan vizuelni narativ, koji posmatrača poziva na lično tumačenje i unutrašnji dijalog sa slikom", istakao je Siniša Vidaković.