Banja Luka

Ninković: Redovna sjednica Skupštine grada Banjaluka biće zakazana što prije

Ninković: Redovna sjednica Skupštine grada Banjaluka biće zakazana što prije
Foto: Gradska uprava Banjaluka | Ninković: Preduzeću sve da se što prije zakaže redovna sjednica Skupštine grada Banjaluka

BANJALUKA – U najkraćem mogućem roku preduzeću sve korake kako bi što prije bila zakazana redovna sjednica Skupštine grada, rekao je Ljubo Ninković, predsjednik Skupštine grada Banjaluka.

"Danas ću izvršiti konsultacije sa koalicionim partnerima sa ciljem da se sjednica Kolegijuma Skupštine grada održi već u petak", istakao je Ninković i dodao:

"Skupština grada će nastaviti da radi svoj posao, u nadi da će gradonačelnik Draško Stanivuković, gradonačelnik Banjaluke, prihvatiti svoje nadležnosti kao i nadležnosti skupštine kako je to propisano Zakonom o lokalnoj samoupravi i početi da provodi sve odluke zakonodavnog organa odnosno, za dobrobit građana, a ne samo one koje idu u njegovu ličnu korist".

Pročitajte još:

Stanivuković: Ovo više nije kabinet Ljube Ninkovića

Dodaje da je saznao da je gradonačelnik zatražio da se otključa kancelarija predsjednika Skupštine grada-kancelarija koju, kako tvrdi Ninković, on nezakonito već drugi put zaključava.

"Pozdravljam činjenicu da je uvažio stavove Predsjedništva Gradskog odbora SNSD-a Banjaluka, odblokirao procese i omogućio  Skupštini grada da nastavi da obavlja svoj posao.Očekujem da se bez odlaganja, odmah izvrši primopredaja prostorija i pečata, kao i da se formira komisija koja će utvrditi da li je pečat eventualno zloupotrebljen", istakao je Ninković.

Podsjetio je da je Skupština grada tokom ove godine usvojila niz značajnih odluka za Banjaluku.

"Zahvaljujući amandmanima skupštinske većine, u budžetu su uvrštene brojne važne odluke, među kojima su besplatan javni prevoz za sve građane, kao i izjednačavanje subvencija za privatne i javne vrtiće. Nažalost, ove odluke do danas nisu provedene", zaključio je Ninković.

Najčitanije