Banja Luka

Pogledajte kako su raspoređena djeca koja se vraćaju u banjalučke vrtiće

Pogledajte kako su raspoređena djeca koja se vraćaju u banjalučke vrtiće
Foto: N.N. | Pogledajte kako su raspoređena djeca koja se vraćaju u banjalučke vrtiće

BANJALUKA - Poslije dvomjesečne pauze, zbog epidemije korona virusa, od ponedjeljka, 11. maja mališani, njih oko 200, vraćaju se u vrtiće pod okriljem Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje.

Kako je saopšteno iz Gradske uprave, ovo je nešto manje od 10 odsto od ukupnog broja djece u sistemu gradskih vrtića, čiji su se roditelji, tokom ankete, izjasnili da postoji potreba za njihov smještaj u vrtićima.

Zbog smanjenog broja djece, oni će biti smješteni u osam od ukupno 24 gradska vrtića, i to:

"Marija Mažar" - u kojem će biti smještena djeca iz tog objekta i vrtića "Luna";

"Plavi čuperak" - u kojem će boraviti mališani iz tog objekta i vrtića "Leptirić" i "Ježeva kućica",

"Kolibri" - za djecu iz tog i vrtića "Lana" i "Palčica";

"Nataša" - u koji će dolaziti djeca iz tog i vrtića "Pinokio";

"Naša djeca" - u kojem će biti smješteni mališani iz tog i iz vrtića "Pčelica" i "Tijana";

"Neven" - u kojem će se nalaziti mališani iz tog i iz vrtića "Srna" i "Prvi koraci";

"Radost" - za djecu iz tog i vrtića "Sunce" i "Dora";

"Bubamara" - u kojem će se nalaziti djeca iz tog, te vrtića "Cvrčak" i "Poletarac".

Direktorica Centra za predškolsko vaspitanje i obrazovanje Jelena Kurtinović, rekla je da će djeca biti raspoređena u 25 manjih grupa od po najviše desetoro mališana.

"Centar će ispoštovati sve mjere koje treba da se preduzmu prije početka, a i u daljnjem radu vrtića, prema uputstvu koje je propisao Institut za javno zdravstvo RS", kazala je ona.

Svim javnim i privatnim vrtićima u gradu od 11. maja dozvoljen je rad, uz striktno poštovanje propisanih mjera.

Da li je u preporukama Instituta za javno zdravstvo RS navedeno da djeca treba da nose maske u vrtićima pogledajte OVDJE.

Najčitanije