SARAJEVO - Predstavnici bh. građana koji žive u Bonu sastaće se u nedjelju 25. novembra sa ministrom inostranih poslova BiH Svenom Alkalajem, potvrđeno je juče u Konzulatu u Bonu.
Tek nakon ovog sastanka biće poznato da li će bh. građani ponovo organizovati proteste u Konzulatu BiH u Bonu.
"Najavili smo nove proteste još protekle sedmice, ali zbog planirane posjete ministra Alkalaja želimo sačekati i još jednom pokušati da pronađemo rješenje", kazao je juče Kasim Rašidović, član Organizacionog odbora za proteste građana BiH iz Bona.
Predsjedništvo BiH donijelo je odluku da zatvori Konzulat u Bonu, te ambasade u Južnoafričkoj Republici i Argentini. Zatvaranju Konzulata u Bonu usprotivilo se oko 50.000 građana BiH, koji koriste usluge ovog konzulata, a njih 50 svakodnevno je protestovalo u sjedištu Konzulata.
U Kabinetu predsjedavajućeg Predsjedništva BiH Željka Komšića juče nisu mogli potvrditi da li će se plan racionalizacije DKP mreže, koju je pripremio MIP, naći na dnevnom redu iduće sjednice. Ova informacija skinuta je sa dnevnog reda prošle sedmice.