SARAJEVO - Predsjedavajući Predstavničkog doma PSBiH Denis Bećirović je kazao da je, nakon neuspjeha sazivanja sjednice proširenog Kolegija Predstavničkog doma PSBiH, obavio novu seriju razgovora sa članovima užeg i proširenog kolegijuma, kao i s pojedinim članovima Doma naroda PSBiH.
Istakao je da je u ovom trenutku ključno sazvati zajedničku sjednicu kolegijuma oba doma PSBiH.
"Mi smo prošle sedmice imali sjednicu užeg Kolegijuma Predstavničkog doma, a naredne sedmice mogli bismo održati i sjednicu proširenog Kolegijuma ovog doma. Međutim, Dom naroda se nikako ne sastaje. Svjedoci smo da tokom juna nisu održali niti jednu sjednicu, čak nema ni pokušaja da je sazovu. Razgovarao sam o ovome s predsjedavajućim Doma naroda Ognjenom Tadićem i tražio od njega, i u pisanoj formi, sazivanje sjednice zajedničkog kolegijuma jer je on na redu da je sazove. Odgovor još nisam dobio", pojasnio je Bećirović.
Dom naroda, dodao je, u ovom trenutku kao da ne postoji.
Bećirović pojašnjava da je dobio pisane garancije od Ministarstva bezbjednosti BiH, Federalnog i Kantonalnog ministarstva unutrašnjih poslova, kao i Direkcije za koordinaciju policijskih tijela BiH u kojim se kaže da postoje sigurnosni uslovi za rad.
"Dakle, nastavljam uporno sa svakodnevnim aktivnostima usmjerenim ka što skorijem povratku svih na svoja radna mjesta u institucije BiH", rekao je on.
Ističe da vremena za ovakvo ponašanje nema te da je pred parlamentom BiH mnogo važnog posla.
"Moj prijedlog je jasan. Izgubljeno vrijeme treba nadoknaditi ukidanjem godišnjeg odmora u avgustu za poslanike. Regres je već ukinut za poslanike i delegate i smatram da u avgustu trebamo nadoknaditi ovo izgubljeno vrijeme", zaključio je Bećirović.