BiH

Bez vode 800 domaćinstava

Bez vode 800 domaćinstava
Bez vode 800 domaćinstava
Sanja Čakarević

DOBOJ - Oko 800 domaćinstava u naseljima Kotorsko, Bukovica i Šešlije od nedjelje su bez pitke vode, jer je nakon provale u crpnu stanicu lokalnog vodovoda sanitarni inspektor zabranio upotrebu vode i zapečatio objekat.

Mještanima ovih naselja, koji kažu da crpna stanica nikada ranije nije bila meta provalnika, pitka voda se cisternom doprema iz Doboja.

"Nemamo vode u rezervoaru ni u cijevima, stanovništvo nema vode za piće, ni za upotrebu. Dobijamo cisternu vode za piće, ali to nije dovoljno, to nije nikakvo rješenje", kaže Muhamed Spahić, predsjednik MZ Kotorsko.

U saradnji sa Institutom za zaštitu zdravlja RS i Regionalnim zavodom za zaštitu zdravlja Doboj juče je opštinski sanitarni inspektor izuzeo uzorke vode za analizu, koja će biti obavljena u Banjaluci i Beogradu.

"Izuzeti su uzorci za mikrobiološku, toksičku i analizu teških metala.   Analiza će, prema informacijama iz Instituta za zaštitu zdravlja, potrajati sedam dana, a dok ne budu gotovi rezultati inspekcija će zapečatiti objekat", izjavio je Miro Hadžić, načelnik Odjeljenja za inspekcijske i poslove komunalne policije opštine Doboj.

Provalu u crpnu stanicu u nedjelju rano ujutro primijetio je radnik koji radi na održavanju, te je o tome obaviještena policija. Nakon uviđaja otkriveno je da je provala izvršena na sporedna vrata objekta, kao i da su, prema izjavi radnika, otuđena četiri mehanička ključa i odvijač.

"Uviđajem je, takođe, utvrđeno da je izvršilac pokušao odvrnuti vijke sa mješalice za beton, koja se nalazila u prostoriji za hlorisanje vode, što upućuje da je najvjerovatnije imao namjeru da otuđi elektromotor", kazala je Ljerka Stanimirović, portparol CJB Doboj.

Najčitanije