BiH

Bh. oficiri odlaze u Avganistan

Bh. oficiri odlaze u Avganistan
Bh. oficiri odlaze u Avganistan
Nataša Krsman

SARAJEVO - Predsjedništvo BiH donijelo je juče odluku o upućivanju deset oficira Oružanih snaga BiH u Avganistan u okviru misije Snage međunarodne bezbjednosne pomoći (ISAF), saopšteno je nakon sjednice kolektivnog šefa države.

"Deset oficira će izvršavati misiju operativnih, administrativnih i drugih štapskih zadataka i poslova koje zahtijeva formacijsko mjesto na dužnosti članova štabova u sastavu kontingenta Oružanih snaga Savezne Republike Njemačke i kontingenta Oružanih snaga Kraljevine Danske", navodi se u saopštenju.

Predsjedništvo BiH konstatovalo je da je upućivanje Oružanih snaga BiH u misiju ISAF u Avganistanu još jedan korak na putu evroatlantskih integracija.

Predsjedništvo je zadužilo sve organe u BiH, prvenstveno Ministarstvo inostranih poslova i Ministarstvo odbrane, kao i Savjet ministara, da se maksimalno angažuju na ispunjavanju svih uslova koji stoje pred BiH za punopravno članstvo u NATO-u.  

Predsjedništvo BiH prihvatilo je termin posjete Branka Crvenkovskog, predsjednika Makedonije, u martu ove godine, te donijelo zaključak da se uputi zvaničan poziv Abdulahu Drugom, kralju Jordana, da posjeti BiH.

Povodom eskalacije vojnih dejstava u pojasu Gaze, Predsjedništvo BiH izrazilo je zabrinutost za mir i stabilnost na Bliskom istoku, a posebno za sigurnost civilnog stanovništva.

"Predsjedništvo BiH poziva na prekid upotrebe sile i svakog nasilja, jer takav pristup ne vodi rješenju postojećih problema", saopšteno je nakon sjednice.

Članovi Predsjedništva pozivaju na uspostavu dijaloga s ciljem postizanja rješenja za trajni mir u toj regiji, te apeluju na Savjet bezbjednosti UN-a da hitno preduzme mjere neophodne za očuvanje međunarodnog mira i sigurnosti.

Najčitanije