SARAJEVO - U Skoplju je danas potpisan Sporazum o saradnji Savjeta ministara BiH i Vlade Makedonije u procesu pristupanja EU, saopšteno je iz Ministarstva inostranih poslova BiH.
Sporazum, koji je u ime BiH potpisao ministar inostranih poslova BiH Igor Crnadak, doprinijeće bržem procesu evropskih integracija BiH, uz razmjenu znanja i iskustava sa Makedonijom, a istovremeno predstavlja ispunjenje jedne od obaveza BiH iz Sporazuma o stabilizaciji i pridruživanju sa EU.
U skladu sa odredbama Sporazuma predviđeno je formiranje zajedničkog odbora koji će na operativnom nivou razmatrati provođenje Sporazuma o saradnji.
Crnadak boravi u zvaničnoj posjeti Makedoniji kao član delegacije BiH, koju predvodi predsjedavajući Predsjedništva BiH Mladen Ivanić.