SARAJEVO - Na konstitutivnoj sjednici Predsjedništva Socijaldemokratske partije BiH jednoglasno je donesena odluka da iz partije budu isključeni bivši predsjednik Kantonalne organizacije SDP BiH Tuzlanskog kantona Enver Bijedić i Edin Delić, bivši predsjednik Opštinske organizacije SDP Lukavac, saopšteno je iz SDP-a.
"Bijedić i Delić su protivno odlukama organa partije o nekoaliranju sa nacionalnim strankama inicirali i učestovali u pregovorima za formiranje vlasti u Tuzlanskom kantonu sa SDA. Ranije su zbog glasanja za Vladu TK-a, koju predvodi SDA, iz SDP-a isključeni poslanici Žarko Vujović i Husein Tokić, kao i novi ministri u Vladi Tuzlanskog kantona Sulejman Brkić i Mustafa Šakić", saopštili su iz ove stranke.
U SDP-u dodaju, da su njih dvojica, najavama da formiraju novi politički projekat, direktno prekršili i Statut Socijaldemokratske patije BiH, koji jasno propisuje da članovi SDP-a ne mogu biti članovi dvije stranke istovremeno.