BANJALUKA - Gradu Banjaluci, te opštinama Bosanska Krupa, Posušje, Pale i Šamac dodijeljen je juče na svečanoj ceremoniji u Banjaluci "Bikon status".
To je izuzetno priznanje za najbolji primjer unapređenja životnog standarda lokalne zajednice i njene aktivne saradnje s drugim opštinama u BiH.
`Bikon status` dodijeljen je opštini Laktaši za temu `Pozitivno angažovanje mladih u lokalnoj zajednici i demokratskim procesima`, a opštinama Posušje i Bosanska Krupa za temu `Selektivno prikupljanje i odlaganje otpada`.
Mihajlo Jovanović, predsjedavajući Upravnog odbora `Bikon šeme` u BiH, rekao je da su grad Banjaluka, opštine Pale i Šamac ovo priznanje zaslužile aktivnim i efikasnim pružanjem usluga kroz razvoj uspješne saradnje s javnim ustanovama, privatnim sektorom, nevladinim organizacijama, te organizacijama koje se bave pitanjima socijalne pomoći.
Dragoljub Davidović, gradonačelnik Banjaluke, istakao je da je grad Banjaluka aktivno radio na unapređivanju centara za pomoć svojim građanima, naročito onih koji se odnose na socijalno ugrožene kategorije stanovništva.
`Ovo je veliko priznanje za našu opštinu i za naše mlade, talentovane ljude koji su vrijedno radili na izgradnji demokratske zajednice u kojoj svi građani mogu da utiču na opštinsku politiku rada`, rekao je Milovan Topolović, načelnik opštine Laktaši.
Ante Bošnjak, načelnik opštine Posušje, kazao je da je selektivno prikupljanje i odlagenje otpada projekat koji bi trebalo da slijede sve BiH opštine kako bi obezbijedile kvalitetniju i čistiju budućnost svojim potomcima.
Partneri u sprovođenju `Bikon šeme` su Savez opština i gradova Federacije BiH, Savez opština i gradova RS i distrikt Brčko u saradnji s Misijom OEBS-a u BiH, Savjetom Evrope, te vladama Velike Britanije i Švajcarske.