BANJALUKA - Zastupnik PDP-a u Predstavničkom domu PSBiH, Branislav Borenović, žestoko je kritikovao aktuelnu vlast, a SNSD nazvao "mjernom jedinicom za glupost".
Borenović je optužio lidera SNSD-a Milorada Dodika da je najveći teret za Republiku Srpsku.
Na konferenciji za novinare u Banjaluci, Borenović je istakao kako "Republika Srpska prolazi kroz višegodišnju krizu zbog bahatog i neodgovornog ponašanja vladajuće strukture".
"PDP nije ovdje da bi se borio za fotelje, već za konkretna rješenja koja će donijeti boljitak našem narodu. Odlučni smo da odblokiramo evropski put i pružimo šansu evropskoj perspektivi BiH. Smjenom Radmanovića i Nešića poslali smo jasnu poruku da korupcija i bahatost više neće biti tolerisane" rekao je Borenović.
Osudio je veličanje koruptivnih aktivnosti i govorio o smjeni Nenada Nešića.
"Sramota je da se 30 dana razvlačilo pitanje da li ministra koji je u zatvoru treba smijeniti. To je katastrofalan primjer društvu i poruka da je korupcija postala stil života. Takvo ponašanje ne smije biti naš model" dodao je on.
Danas ga je Dodik predložio na mjesto smijenjenog Nebojše Radmanovića, na šta je Borenović reagovao.
"Dodik se više ništa ne pita. Možda se nudi da pređe u PDP, ali mi takve ne primamo. Ako već traži novo radno mjesto, predlažem mu da se pridruži cirkusu Medrano, tamo traže klovna."
Još je dodao:
"Pred nama je izbor - ili ćemo graditi budućnost ili ćemo nastaviti s politikom sukoba i privilegija koju SNSD uporno nameće. Mi biramo odgovornost i mudrost" poručio je Borenović, prenosi "Avaz".