SARAJEVO - Mladen Bosić iz SDS-a od danas je predsjedavajući Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH i ovu funkciju će obavljati u narednih osam mjeseci.
U istom periodu prvi zamjenik predsjedavajućeg Predstavničkog doma biće Šefik Džaferović iz SDA, a drugi zamjenik Borjana Krišto iz HDZ-a BiH, koja je u proteklih osam mjeseci bila predsjedavajući.
Iz Parlamentarne skupštine BiH saopšteno je da će Bosić funkciju preuzeti u okviru redovne rotacije.