BiH

Čavić: Djelovaćemo kad zakon o radu dođe u Skupštinu

Čavić: Djelovaćemo kad zakon o radu dođe u Skupštinu
Čavić: Djelovaćemo kad zakon o radu dođe u Skupštinu
Srna

BANJALUKA - Predsjednik Narodnog demokratskog pokreta (NDP) Dragan Čavić rekao je danas da će se NDP izjasniti o novom zakonu o radu kada ovo zakonsko rješenje dođe u Narodnu skupštinu Republike Srpske.

On je ocijenio da je do tada besmisleno razgovarati o nečemu što niko nije vidio i ići na razgovore sa predstavnicima Saveza sindikata Republike Srpske koji su ih, kako je rekao, već jednom izigrali i kojem više ne vjeruju.

Čavić smatra da novo zakonsko rješenje treba da prate drugi zakoni kako bi se implementirala opšta namjera - s jedne strane da se zaštite radnici, a sa druge strane poboljša privredni ambijent.

"Ukoliko se sindikat, zbog nezadovoljstva zakonskim rješenjima, opredijeli za vanparlamentarnu borbu, mi ćemo ih podržati i bićemo spremni da zajedno sa njima učestvujemo u vanparlamentarnoj borbi pod uslovom da njihovi zahtjevi i naše viđenje bude koliko-toliko korespodentno", rekao je Čavić.

Predsjednik NDP-a je na konferenciji za novinare u Banjaluci rekao da proces privatizacije Banke Srpske nije ugrozio on, nego stanje u banci za koje je odgovorno njeno rukovodstvo koje je imenovala Vlada Republike Srpske.

On je naglasio da je realni gubitak ove banke u 2014. godini iznosio najmanje 20,8 miliona KM, te da neko mora biti odgovoran za takvo stanje.

Najčitanije