BiH

Četvorica osumnjičenih u slučaju Bosnalijek ostaju u pritvoru

Srna

SARAJEVO - Osumnjičeni u predmetu "Bosnalijek" Edin Arslanagić, Amar Arslanagić, Šefik Handžić i Hasan Šepo ostaju u pritvoru koji prema rješenju Kantonalnog suda u Sarajevu može da traje do 26. avgusta ili do nove odluke suda, saopšteno je iz Kantonalnog tužilaštva.

Vrhovni sud Federacije BiH je kao neosnovane odbio žalbe branilaca četvorice osumnjičenih na rješenje Kantonalnog suda o određivanju pritvora.

U predmetu poznatom kao "Bosnalijek", nakon hapšenja i privođenja osumnjičenih, 30. maja pritvor je određen Šefiku Handžiću, Hasanu Šepi, Amaru Arslanagiću, Samiru Telibečireviću, Aidi Selvić, Izetu Arslanagiću, Jasmini Šepo i Edinu Arslanagiću.

Nekoliko dana kasnije, Kantonalni sud donio je rješenje prema kojem u pritvoru i dalje ostaju Edin i Amar Arslanagić, bivši generalni direktor i jedan od direktora u "Bosnalijeku", šef finansija Šefik Handžić i vlasnik firme "Brštanica" Hasan Šepo, a iz pritvora uz mjere zabrane su pušteni Aida Selvić, Samir Telibečirević, Izet Arslanagić i Jasmin Šepo.

Ova organizovana grupa je, prema saopštenju Tužilaštva Kantona Sarajevo, formirana radi pribavljanja protivpravne imovinske koristi 2002. godine, a krivična djela su činila do 2012. godine.

Oni su osumnjičeni da su oštetili "Bosnalijek", budžet Federacije BiH i budžet Kantona Sarajevo za milionske iznose.

Najčitanije