BANJALUKA - Kozarac kod Prijedora ponovo će podnijeti inicijativu za dobijanje stutusa opštine - najavio je danas poslanik SDPBiH u Narodnoj skupštini RS-a Behzad Ćirkin.
U obraćanju u parlamentu RS-a koji razmatra Prijedlog zakona o osnivanju općine Stanari, izrazio je nadu da će budući predsjednik RS i Vlada imati sluha za davanje statusa opštine i Kozarcu.
-Očekujem zdušnu podršku i za moj Kozarac i to da u skladu s racionalnim principima dobije status općine - rekao je Ćirkin.
Podsjetio je da je Kozarac ranije podnosio inicijative za status opštine, da u tom naselju postoji razvijena privreda, ali i da je RS zabrinjavajuće centralizirana, a posebno istočna Hercegovina.
Tokom današnje rasprave u Narodnoj skupštini RS-a poslanici su podržali inicijativu da Stanari dobiju status opštine.