BiH

Ćirkin: I Kozarac će tražiti status općine u RS

Fena

BANJALUKA - Kozarac kod Prijedora ponovo će podnijeti inicijativu za dobijanje stutusa opštine - najavio je danas poslanik SDPBiH u Narodnoj skupštini RS-a Behzad Ćirkin.

U obraćanju u parlamentu RS-a koji razmatra Prijedlog zakona o osnivanju općine Stanari, izrazio je nadu da će budući predsjednik RS i Vlada imati sluha za davanje statusa opštine i Kozarcu.

-Očekujem zdušnu podršku i za moj Kozarac i to da u skladu s racionalnim principima dobije status općine - rekao je Ćirkin.

Podsjetio je da je Kozarac ranije podnosio inicijative za status opštine, da u tom naselju postoji razvijena privreda, ali i da je RS zabrinjavajuće centralizirana, a posebno istočna Hercegovina.

Tokom današnje rasprave u Narodnoj skupštini RS-a poslanici su podržali inicijativu da Stanari dobiju status opštine.

Najčitanije