BiH

Crnadak na spasovdanskoj liturgiji u Čikagu

Crnadak na spasovdanskoj liturgiji u Čikagu
Foto: N.N. | Crnadak na spasovdanskoj liturgiji u Čikagu
M.G.

ČIKAGO - Ministar inostranih poslova BiH Igor Crnadak prisustvovao je liturgiji povodom Spasovdana u manastiru Nova Gračanica, kod Čikaga, sjedištu Eparhije novogračaničko-srednjezapadnoameričke. Spasovdansku liturgiju služio je episkop Longin.

Manastir Nova Gračanica u SAD je srpski pravoslavni manastir, napravljen kao replika istoimenog manastira sa Kosova i Metohije i posvećen je pokrovu presvete Bogorodice.

Ministar Crnadak boravi u višednevnoj posjeti Sjedinjenim Američkim Državama. Juče je započeo drugi dio posjete, tokom kojeg će se sastati s udruženjima građana iz Republike Srpske i BiH.

 

Najčitanije