BANJALUKA – Predsjednik Boračke organizacije Republike Srpske Pantelija Ćurguz rekao je da predstavnici međunarodne zajednice, koji su danas prisutni na komemoraciji u Potočarima, i dalje bojažljivo dolaze na obilježavanje stradanje Srba u Podrinju ili šalju svoje zamjenike ili zamjenike zamjenika.
Ćurguz je rekao da, ipak, ima osjećaj da njihov odnos naspram stradanja srpskog naroda na ovim prostorima polako "dolazi u normalu".
"Smatram da je i Boračka organizacija tome doprinijela svojim odnosom o procesuiranju ratnih zločina“, istakao je Ćurguz novinarima u Banjaluci.
On je rekao da je druga strana teškom zloupotrebom događaja, žrtava i porodica žrtava obezbijedila određenu percepciju o svim dešavanjima, iako svakim danom ima sve više argumentovanih informacija koje će srpska strana sasvim sigurno, koristeći i procese u Hagu i BiH, iznijeti da bi ukazala koliko je tu zloupotreba.
U Memorijalnom centru Potočari danas je održana komemoracija srebreničkim Bošnjacima nastradalim u julu 1995. godine.