BANJALUKA - Fond zdravstvenog osiguranja RS mora da bude rekonstruisan što je stvar reorganizacije i spremanja u ukupnom zdravstvenom sektoru, kazala je u petak Željka Cvijanović, premijerka RS.
''Zdravstvo je vrlo ozbiljna priča i svugdje su nagomilani silni problemi. Sigurna sam i da se i sam Fond mora reorganizovati. Mi kontinuirano obezbjeđujemo uslove i za naše pacijente i zdravstevene radnike", kazal je ona.
Poslovanje FZO revizija je ocjenila mišljenjem s rezervom, a deficit je 84, 3 miliona KM.
Cvijanovićeva je komentarisala i prodaju kapitala 22 državna preduzeća i navela je da je važno da se završi proces privatizacije gdje god je moguće.