BiH

Cvijanović: Posebno težak i bolan dan za porodice stradalih u Sijekovcu

Cvijanović: Posebno težak i bolan dan za porodice stradalih u Sijekovcu
Foto: Screenshot/Instagram/zeljka.cvijanovic | Cvijanović: Posebno težak i bolan dan za porodice stradalih u Sijekovcu
Srna

SIJEKOVAC - Predsjednik Republike Srpske Željka Cvijanović je danas posjetila porodice stradalih Srba u Sijekovcu i uputila im riječi podrške, uz poruku da institucije nikada ne smiju zaboraviti porodice onih koji su svoje živote ugradili u temelje Republike Srpske.

"Za porodice Zečević i Milošević iz Sijekovca današnji dan je posebno težak i bolan. Tog 26. marta 1992, Milja Zečević izgubila je tri sina i supruga, a Miloševići tri člana svoje porodice", navela je Cvijanovićeva na "Instagramu".

U Sijekovcu kod Broda danas je obilježeno 30 godina od ubistva 46 srpskih civila.

Pripadnici regularne Hrvatske vojske, zajedno sa paravojnim hrvatsko-muslimanskim jedinicama iz BiH i Hrvatske, su 26. marta 1992. godine u Sijekovcu ubili devet srpskih civila, a narednih dana još 37 Srba.

Najčitanije