BANJALUKA - Predsjednik Vlade Republike Srpske Željka Cvijanović izjavila je Srni da je SDA remetilački faktor u BiH, te da je ta stranka unijela haos u zajedničke institucije, kao i u sve procese u kojima je učestvovala.
"Oni su remetilački faktor u svakom pogledu i u Izvještaju Republike Srpske upućenom Savjetu bezbjednosti UN samo je konstatovana ono što jeste realnost BiH", izjavila je Cvijanovićeva Srni komentarišući tvrdnju SDA da predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i Vlada "samoinicijativno pišu izvještaje Savjetu bezbjednosti, uzurpirajući na taj način mandat visokog predstavnika za BiH", ali da ih, kako kažu, raduje da je predsjednik Srpske u SDA prepoznao "kočničare antibosanske politike".
Cvijanovićeva je rekla da ne vidi iz čega crpe ponos, jer se politika uzurpacije koju vode polako ali sigurno topi.
"Pametnije bi im bilo da se bave činjenicom da su ostali bez pola poslaničkog kluba u Predstavničkom domu /parlamenta BiH/ nego izvještajima koje Republika Srpska upućuje Savjetu bezbjednosti", poručila je Cvijanovićeva.