NOVI GRAD - Demokratski narodni savez u svim opštinama u Republici Srpskoj i dijelu opština Federacije BiH nastupiće samostalno na predstojećim lokalnim izborima, najavio je predsjednik DNS-a Marko Pavić.
Pavić je rekao da je sada izvjesno da DNS neće imati kandidate za načelnika u svim opštinama, već će negdje podržati druge kandidate ali da će dogovor o tome biti stvar lokalne procjene.
Na sjednici Opštinskog odbora DNS-a u Novom Gradu, kojoj je prisustvovao Pavić, predstavljena je platforma stranke za lokalne izbore u BiH u kojoj je jedan dio posvećen regionalnom razvoju.
"Naš program na prvom mjestu govori o ekonomskom razvoju i krupnim političkim pitanjima koja su pretpostavka da se lokalno ekonomski razvijamo", kaže Pavić.
On je istakao da je DNS na prošlim i pretprošlim izborima zabilježio najveći porast povjerenja birača jer, kako je rekao, ne mijenja svoje principe.
DNS se zalaže za strogo poštovanje Dejtonskog mirovnog sporazuma i protivi se prenosu nadležnosti Republike Srpske na nivo BiH, kao i prodaji nacionalnog bogatstva, obrazložio je Pavić.