SARAJEVO - Kandidat SBB-a za mjesto ministra komunikacija i transporta u Savjetu ministara BiH Bakir Dautbašić odustao je od ove pozicije, saopšteno je iz SBB-a.
U saopštenju se navodi da je Dautbašić 19. aprila obavijestio Predsjedništvo stranke da, u najboljoj namjeri pravljenja što bolje političke atmosfere u BiH, odustaje od ponuđene pozicije ministra u Savjetu ministara.
Iz SBB-a je najavljeno da će Predsjedništvo stranke, duboko uvjereno u nevinost svojih kadrova, već na prvoj svojoj sjednici donijeti odluku o Dautbašićevom jačem stranačkom pozicioniranju.
Dautbašić je uz lidera SBB-a Fahrudina Radončića, te Bilsenu Šahman i Zijada Hadžijahića optužen za ometanje rada pravosuđa i davanje koristi za trgovinu uticajem.
SBB je kandidovao Dautbašića za ministra komunikacija i transporta nakon što je početkom decembra prošle godine DF istupio iz vladajuće koalicije i Savjeta ministara BiH.