BiH

Delimustafiću ukinut, pa odmah ponovo produžen pritvor

Delimustafiću ukinut, pa odmah ponovo produžen pritvor
Delimustafiću ukinut, pa odmah ponovo produžen pritvor
N.N.

SARAJEVO - Aliji Delimustafiću, prvoosumnjičenom u predmetu "Pravda" Vrhovni sud FBiH je danas, po peti put u tri mjeseca, ukinuo rješenje o produženju pritvora.

Nedugo potom, kako je potvrdio Delimustafićev advokat Senad Pizović, Kantonalni sud donio je novo rješenje, kojim je ponovo potvrđeno produženje pritvora za njegovog branjenika.

 - Isti dan uručena su nam oba rješenja. Razmatramo podnošenje disciplinske prijave protiv sudija Kantonalnog suda u Sarajevu koji ne postupaju po odlukama Vrhovnog suda FBiH - kazao je Pizović.

Kantonalni sud postupio je po rješenju Vrhovnog suda Federacije BiH.

Delimustafić je uhapšen u novembru 2015. godine u Istočnom Sarajevu u akciji Tužilaštva Kantona Sarajevo pod kodnim nazivom "Pravda".

U okviru ovog predmeta on je označen kao vođa organizovane kriminalne grupe koja je nezakonito knjižila i vršila kupoprodaju nekretnina na području Kantona Sarajevo.

Alija Delimustafić, koji je nekadašnji ministar unutrašnjih poslova bivše Republike BiH, drugi put je uhapšen je po međunarodnoj potjernici 21. decembra prošle godine u Hrvatskoj. On je 5. januara predat vlastima Federacije BiH.

(faktor/NN)

Najčitanije