BANJALUKA - Poslanik SNSD-a u Narodnoj skupštini Republike Srpske Vlado Đajić rekao je da je uvijek na strani demobilisanih boraca Vojske Republike Srpske, da će se uvijek boriti za prava svih boraca i da oni moraju da dobiju ono što zaslužuju.
Đajić je izrazio žaljenje što je "nekolicina boraca pristala da bude instrument u rukama opozicionih lidera".
"Dozvolili su da ih oni iskorištavaju za svoje interese koji uopšte nisu u interesima Republike Srpske, već su u interesu nekih lobija koji plaćaju te pojedine opozicione političare, koji su iskoristili borce, istinske heroje. Uvijek ću se zalagati za njihova prava", istakao je Đajić, prenosi RTRS.
On je dodao da su pojedini mediji krivo prenijeli negodovanje pojedinih boraca.
"Oni nisu znali da sam ja učesnik rata isto kao i oni, prvoborac, od 1991. Spasavao sam mnoge ranjenike i uvijek sam na njihovoj strani", rekao je Đajić.
Podsjetimo, prije početka zasjedanja, ispred Narodne skupštine okupila se grupa boraca, tražeći datum održavanja posebne sjednice o boračkim pravima, nezadovoljni i zbog poziva Bakiru Izetbegoviću i Draganu Čoviću da se obrate poslanicima. Izviždali su dolazak poslanika i zvaničnika u Skupštinu.
Poslanici su im odgovorili da je većina njih učestvovala u odbrambeno-otadžbinskom ratu i stvaranju Republike Srpske.