BANJALUKA - Predsjednica Skupštine Srbije Slavica Đukić–Dejanović izjavila je danas da imponuje riješenost institucija Republike Srpske da istraju na punoj primjeni Dejtonskog mirovnog sporazuma i da se odupru svim izmjenama koje se nameću, a koje nisu rezultat dogovora tri naroda u BiH i dva entiteta.
„Sa zadovoljstvom konstatujem da uspijevate da se borite i izborite sa teškoćama sa kojima se suočavate. Te teškoće su ne samo ekonomske prirode, nego i političke, ali značajno zadiru i u bezbjednosne aspekte“, rekla je Đukić-Dejanovićeva obraćajući se poslanicima na svečanoj sjednici Narodne skupštine Republike Srpske u Banjaluci.
Ona je dodala da Skupština Srbije sa velikom pažnjom prati sve događaje u Srpskoj i BiH.