BiH

Dodik: BiH da poštuje Dejton ako hoće da preživi

Dodik: BiH da poštuje Dejton ako hoće da preživi
Dodik: BiH da poštuje Dejton ako hoće da preživi
Agencije

BIJELJINA - Predsjednik RS Milorad Dodik rekao je danas u Bijeljini da BiH, ako hoće da "preživi", mora da se vrati poštovanju Ustava i Dejtonskog sporazuma.

"U Dejtonskom sporazumu je jasno precizirano da je BiH sastavljena od dva entiteta, RS i Federacije BiH, i to mora da se poštuje u svemu o čemu se odlučuje", rekao je Dodik.

On je kazao da su RS i FBiH važnije od BiH, koja je izvedena i nije neko ko daje subjektivitet entitetima, već entiteti daju snagu BiH.

"BiH to mora da poštuje i kada tako bude RS će imati ozbiljan odnos prema zajedničkim institucijama", kazao je Dodik.

RS se ponaša u skladu s Ustavom, želi da vidi najbrži put BiH ka Evropskoj uniji, što znači i rješavanje pitanja "Sejdić-Finci", odnosno sprovođenje međunarodne sudske presude koja eliminiše nacionalnu diskriminaciju u izbornom procesu, rekao je predsednik RS.

Dodik je podsjetio da se problem u funkcionisanju vlasti u FBiH pokušava prebaciti na nivo BiH i to po pitanju jedinstvenog matičnog broja, koje je riješeno u RS, ali i na nivou BiH, prenijela je agencija Fena.

Dodik je u Bijeljini prisustvovao otvaranju nove regionalne bolnice.

Najčitanije