Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas da je Srpskoj potrebna jaka i stabilna Srbija i da je isključivo u tom smislu zainteresovan za to ko će formirati vladu u Beogradu.
Dodik je u intervjuu Tanjugu istakao da njegova poruka da srpska vlada u kojoj bi se našao LDP ne bi imala podršku RS ne predstavlja mešanje u unutrašnje poslove Srbije, nego samo reagovanje na miješanje lidera te stranke Čedomira Jovanovića u unutrašnje poslove Srpske, kao kada je tvrdnjom da je ona genocidna tvorevina osporio njene interese.