BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i ambasador Francuske u BiH Kler Bodoni istakli su danas u Banjaluci neophodnost saradnje svih bezbjednosnih agencija koje bi se bavile borbom protiv terorizma.
Dodik je podsjetio Bodonijevu na činjenicu da je u Republici Srpskoj osnovana Uprava za borbu protiv terorizma i ekstremizma pri Ministarstvu unutrašnjih poslova.
Bodonijeva je izrazila zadovoljstvo saradnjom policijskih agencija iz BiH sa francuskom policijom, saopšteno je iz kabineta predsjednika Srpske.
Tokom sastanka bilo je riječi o mehanizmu koordinacije i ostalim uslovima koje BiH treba da ispuni kako bi dobila kandidatski status za članstvo u EU.
Dodik i Bodonijeva razgovarali su i o ostalim aktuelnim pitanjima u Republici Srpskoj i BiH.