BiH

Dodik: Podizanje krsta na Zlatištu je legitimno

Dodik: Podizanje krsta na Zlatištu je legitimno
Dodik: Podizanje krsta na Zlatištu je legitimno
Srna

BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je podizanje krsta na Zlatištu legitiman čin Saveza logoraša Republike Srpske i da ne vidi razlog za bilo kakve tenzije.

"Ovo udruženje je na takav način željelo pokazati saosjećanje prema svima koji su patili u posljednjem ratu. Moguće je da nekoga to iritira, ali u multivjerskom društvu u BiH to ne bi trebalo da smeta", rekao je Dodik danas novinarima u Banjaluci.

On je istakao da u Republici Srpskoj nikome ne smetaju bilo kakva vjerska obilježja.

"Sve treba da bude riješeno na potpuno regularan način i ne znam zašto nevladino udruženje to ne smije da uradi. Ne smije da bude bilo kakvog inata, a krst treba da ostane na Zlatištu dok ne budu riješene proceduralne stvari", zaključio je Dodik.

Na Zlatištu iznad Sarajeva 21. septembra postavljen je spomen-krst kao znak sjećanja na više od 6.500 ubijenih sarajevskih Srba, a od tada je dva puta pokušano rušenje krsta.

Najčitanije