BANjALUKA - Predsjednik Republike Srpske (RS) Milorad Dodik naglasio je tokom sastanka sa ambasadorom Mađarske u BiH Laslom Totom da je RS opredijeljena za evropske integracije BiH, uz očuvanje svog ustavnog položaja i statusa.
Predsjednik Srpske istakao je da je takav stav legalan i legitiman.
Dodik je zahvalio ambasadoru Mađarske na nepristrasnom odnosu njegove zemlje prema RS i BiH.
Predsjednik RS, koji je danas primio Tota u oproštajnu posjetu, poželio mu je puno uspjeha na ličnom i profesionalnom planu, te izrazio nadu da će dobra saradnja Srpske i Mađarske biti nastavljena.
Dodik i Tot razmijenili su mišljenja o aktuelnim pitanjima u RS, saopšteno je iz kabineta predsjednika RS.