BiH

Dodik: Sarađivaćemo sa novom Vladom FBiH

Dodik: Sarađivaćemo sa novom Vladom FBiH
Dodik: Sarađivaćemo sa novom Vladom FBiH
Srna

BIJELJINA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik rekao je da nakon stabilizovanja federalne Vlade nema razloga da se sa njom ne sarađuje, osim na pitanjima koja mogu biti štetna za RS.

"To možemo odmah sad da odbacimo", izjavio je Dodik novinarima u Bijeljini.

Dodik je istakao da Republici Srpskoj odgovara stabilna struktura vlasti na prostoru cijele BiH koja će obavljati poslove u okviru svojih nadležnosti i ustavnih pozicija, a ne vlast koja će se baviti špekulacijama.

On je naveo da prvo treba sačekati na rekonstrukciju federalne Vlade jer je očigledno da tamo ima dosta proceduralnih problema i da neće ići sve lako kako su mnogi očekivali.

"Ne bavim se time šta je odgovornost ljudi u Federaciji, ali očigledno da je Federacija svih proteklih godina bila generator problema BiH i da su ti problemi pokušani da se rješavaju tako što su delegirani na nivo BiH a onda spuštani u RS", rekao je Dodik.

On je  naglasio da to više nije moguće jer federalna Vlada ima svoju odgovornost.

"Mi savršeno znamo šta je naša odgovornost. Ako federalna Vlada želi partnerstvo mi smo za to otvoreni, ali moramo da sačekamo rekonstrukciju", dodao je predsjednik Republike Srpske.

Sutra bi trebalo da bude održan sastanak predsjednika SDP-a Zlatka Lagumdžije, HDZ-a BiH Dragana Čovića, te Saveza za bolju budućnost Fahrudina Radončića i HDZ-a 1990 Bože LJubića, poslije čega bi trebalo da  započne rekonstrukcija Vlade federacije.  

Problemi u sektorima šumarstva, željeznica i zdravstva

Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je danas Srni da u sektorima šumarstva, željeznica i zdravstva ima problema ali da je Vlada Srpske dokazala  sposobnost da se nosi sa svim tim problemima.

"Učinićemo sve što je neophodno, rigorozno, da se stabilizuje ugroženi sektor šumarstva, prije svega realnim odnosom na tržištu. Za to postoji šansa i mi ne želimo da propustimo tu priliku", rekao je Dodik tokom boravka u Bijeljini.

Što se tiče željeznica, Dodik je ocijenio da je to hroničan problem Republike Srpske ali i jedna od javnih funkcija koju zemlja mora da ima i da održi.

"Bez obzira što Željeznice samo akumuliraju gubitke mi moramo održati tu vrstu usluga i tu djelatnost i naravno da ćemo stabilizovati taj sektor", rekao je predsjednik Srpske.

Dodik smatra da se u oblasti zdravstva pokušava napraviti klima problema, koji i nisu tako prisutni.

"Ima slučajeva gdje iskrsava problem, poput sadašnje situacije sa bolnicom u Doboju, i to ćemo riješiti", najavio je on.

Dodik je podsjetio na velike investicije Srpske u zdravstvenom sektoru, poput izgradnje bolnice u Bijeljini, koja je pri završetku.

"Ljudi obično ne vide ono što imaju, već ono što nemaju", zaključio je u izjavi Srni predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik.

Najčitanije