BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik i predsjednik Crne Gore Filip Vujanović izrazili su uvjerenje da će Srpska i Crna Gora i u narednom perodu nastaviti da održavaju dobrosusjedske i prijateljske odnose i uspješnu sveobuhvatnu saradnju u korist svojih građana, regionalne stabilnosti i procesa evropskih integracija.
Dodik je tokom današnjeg susreta u Banjaluci ponovio snažnu opredijeljenost Republike Srpske za očuvanje izvornog Dejtonskog sporazuma, saopšteno je iz kabineta predsjednika Republike Srpske.
Dodik i Vujanović razmijenili su mišljenja i o ostalim aktuelnim političkim temama u Republici Srpskoj, BiH i regionu.