BANJALUKA - Predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik izjavio je da je večerašnje saopštenje američke ambasade iz Sarajeva "podvala i dio recidiva prošlosti Bajdenovih i drugih igrača".
Dodik je rekao da će se američki predsjednik usmjeriti na saradnju sa evropskim zemljama, a ne EU, dok u tom saopštenju piše da se zalaže za evroatlanstke integracije, iako svi znaju da Donald Tramp ima problema sa NATO-om.
"To je podvala, ali razumijem da je to dio plaćenika USAID-a koji su ostali u američkoj Ambasadi", rekao je Dodik za RTRS.
On je naveo da "kada govore na taj način onda štite svoju tamnu prošlost".
"Nema potrebe da se ljudi u Republici Srpskoj zabrinu, ni Srbi niti muslimani. Ovdje se radi o ustavnom konceptu i drugom lažnom koji pokušavaju da nametnu kao narativ. To su uspijevali, ali mi pokušavamo da promijenimo", rekao je Dodik.
On je istakao da Srpska nema razloga da bude zabrinuta, da će sutra biti isplaćene penzije, da Srpska izvršava svoje obaveze i ima povećane ekonomske pokazatelje u prvim mjesecima.
Iz američke Ambasade večeras su, između ostalog, saopštili kako Sjedinjene Države snažno podržavaju suverenitet i teritorijalni integritet BiH i njen put ka punoj integraciji u evroatlantsku zajednici, prenosi Srna.