BANJALUKA - Milorad Dodik, predsjednik Republike Srpske, odgovorio je rukovodiocima dnevnog lista "EuroBlic" i portala "Srpska Info", rekavši da im "SrpskaInfo služi samo da uzimaju novac u Republici Srpskoj", te im je poručio da se, kako je naveo, ne kriju iza novinara.
Podsjetimo, sa današnje konferencije za novinare, koju su održali direktor "EuroBlica" i portala Srpskainfo, Milan Subotić, te odgovorni urednik Siniša Trkulja i advokat Svetozar Bajić, poručeno je da ovi mediji nikada nisu sarađivali sa USAID niti sa američkom ambasadom, kako je to izjavio Dodik.
"Rukovodioci Bosnainfa, Subotiću i Trkulja, informisan sam izuzetno dobro i tačno, čak do te mjere da znam koliko novca ste u kešu uzeli tokom kampanje i od koga. Koliko novca u kešu uzimate svakog mjeseca i od koga. Vi, rukovodioci Bosnainfa, ste svoj medij pretvorili u džuboks - ko plati njegovu pjesmu svirate. A ta pjesma je uvijek protiv Republike Srpske. SrpskaInfo vam služi samo da uzimate novac u Republici Srpskoj, a radite protiv nje i finansirate Bosnainfo", naveo je Dodik na društvenoj mreži X.
Руководиоци Боснаинфa, Суботићу и Тркуља, информисан сам изузетно добро и тачно, чак до те мјере да знам колико новца сте у кешу узели током кампање и од кога. Колико новца у кешу узимате сваког мјесеца и од кога. Ви, руководиоци Боснаинфa, сте свој медиј претворили у џубокс -…
— Милорад Додик (@MiloradDodik) February 12, 2025
Vezene vijesti:
"EuroBlic": Nikad nismo sarađivali sa USAID-om, nedopustivi udari na novinare