SARAJEVO - Malonogometna ekipa BiH, sastavljena od bh. političara, sinoć je u prijateljskoj utakmici odigranoj u KSC "Skenderija" pobijedila ekipu Velike Britanije rezultatom četiri naprema tri.
Organizator je bila Ambasada Velike Britanije u BiH, a britanski ambasador Metju Rajkroft istakao je kako je povod za utakmicu zabava, druženje i opuštanje, te trodnevna posjeta našoj zemlji Džima Marfija, britanskog ministra za Evropu.
Golove za Veliku Britaniju postigli su Gas Mekej (jedan) i Suad Alibašić (dva), a za BiH Mijo Krešić (dva), te Martin Raguž i Žarko Laketa (po jedan).
Zoran Koprivica, delegat u Domu naroda parlamenta BiH, bio je golman bh. ekipe. Rekao je da je godinama bio aktivni sportista, te da je kao dječak uvijek bio golman.
"Sport mi je bio u duši i ostao. Košarkaš sam bio 22 godine, a nekad davno volio sam braniti na fudbalskim utakmicama. Na poziv britanske ambasade pristao sam da igram u ovoj revijalnoj i prijateljskoj utakmici. S obzirom na spremnost igrača u protivničkoj ekipi tokom zagrijavanja, očekivao sam pobjedu", rekao je Koprivica.
Martin Raguž, poslanik u Predstavničkom domu parlamenta BiH i kapiten domaće ekipe, kazao je kako je nogomet bio njegova prva ljubav kojoj se ponekad vrati, izrazivši zadovoljstvo susretom s predstavnicima Ambasade Velike Britanije.
Kapiten ekipe Velike Britanije, ministar Džim Marfi, kazao je da je utakmica bila dobar način da se predstavnici ekipa zabave, ali i upoznaju.
"U BiH sam tri dana i utakmica je bila odlična prilika za rekreaciju. Umjesto da se bavim javnom diplomatijom, bavim se nogometnom", rekao je Marfi.
Sastav ekipe BiH
Za nogometnu ekipu BiH igralo je deset političara. Na golu su bili Zoran Koprivica i Edin Bajić, dok su na terenu pobjedu izvojevali: Martin Raguž, Halid Genjac, Husein Nanić, Aljoša Čampara, Mijo Kresić, Žarko Laketa, Nermin Vila i monsinjor Ivo Tomašević.