BiH

Dragan Čavić: SDS ne zavodi, nego vodi narod

D.K.

PRIJEDOR - Kandidat SDSa za predsjednika RS Dragan Čavić preksinoć je na završnoj tribini stranke u Prijedoru poručio građanima RS i BiH da ne žive u iluzijama jer poslije izbora na dnevni red dolaze realne teme koje su zaboravljene.

`To su reforma policije, definisanje statusa Brčkog, reforma Ustava BiH, Zakon o visokom obrazovanju i o Javnom RTV servisu, kao i čitav niz aktivnosti koji će biti u procedurama, a ticaće se entiteta i BiH. SDS smatra da je zadnji stub bezbjednosti srpske nacije. Nećemo odustati od dogovorenih amandmana na Ustav BiH i ukoliko dođe do promjene dogovorenog, u toj priči nećemo učestvovati`, kazao je Čavić.

On je dodao da ako je uslov ulaska u Evropu ukidanje entitetskog glasanja i promjena Ustava na štetu srpskog naroda i RS - tada Srbima takva Evropa ne treba.

`Mi smo spremni da BiH ponudimo kapacitet koliki joj treba da bude funkcionalna kako bi se priključila EU, ali nismo spremni da joj damo instrumente kojima će uništiti entitete, pa makar to zahtijevala i međunarodna zajednica koja se uvijek služila političkom toljagom, posebno kada je kažnjavanje članova SDS-a u pitanju`, kazao je Čavić, napominjući da je SDS spremna da narod vodi, ali ne i da ga zavodi.

On je istakao da očekuje dobar izborni rezultat SDS-a na predstojećim izborima, koji je daleko bolji od onog kako to procjenjuju i priželjkuju politički protivnici ove stranke.

Najčitanije