BiH

Državljani BiH uhvaćeni u Hrvatskoj s više od 16 kg marihuane

Državljani BiH uhvaćeni u Hrvatskoj s više od 16 kg marihuane
Državljani BiH uhvaćeni u Hrvatskoj s više od 16 kg marihuane
Fena

SPLIT - Nešto više od 16 kilograma marihuane, vrijedne oko 700.000 kuna, zaplijenila je juče od trojice muškaraca iz Bosne i Hercegovine splitska policija u blizini Živogošća, rečeno je danas popodne na vanrednoj konferenciji za novinare splitsko-dalmatinske Policijske uprave.

Radnici Odjela kriminaliteta droga zajedno s pograničnim policajcima iz Trilja zaustavili su golf i pasat bosanskohercegovačkih tablica; u prvom automobilu su pronašli marihuanu pakiranu u 15 "cigli" ukupne mase 16.135 grama.

Golfom je upravljao muškarac (46) iz Ljubuškog s dvojnim državljanstvom - hrvatskim i bosanskohercegovačkim, a u pasatu su bila dvojica Sarajlija u dobi od 34 i 57 godina, koja su imala zadatak izviđanja terena.

Načelnik Sektora krim-policije Ante Matković izjavio je kako je provedenom kriminalističkom istragom utvrđena osnovana sumnja da su trojica muškaraca marihuanu u Hrvatsku ilegalno uvezli iz BiH, a bila je namijenjena širem splitskom tržištu.

Neslužbeno se saznaje da su trojica u Hrvatsku ušla preko Vrgorca, a zaustavljeni su na putu prema Splitu.

To je, inače, najveća zapljena marihuane u posljednjih pet godina na području splitsko-dalmatinske Policijske uprave.

Najčitanije