BiH

Džombić odbio Škrbićev zahtjev za više doprinose

Džombić odbio Škrbićev zahtjev za više doprinose
Džombić odbio Škrbićev zahtjev za više doprinose
N.N.

BANJALUKA - Predsjednik Vlade Republike Srpske Aleksadar Džombić odbio je prijedlog za povećanje doprinosa za zdravstveno osiguranje koji je ministar zdravlja i socijalne zaštite Ranko Škrbić predložio Vladi RS, saznaju "Nezavisne".

Ovaj prijedlog premijer Džombić je odbacio jer bi predstavljao novo opterećenje za privredu Republike Srpske što je u ovom trenutku neprihvatljivo.

Prijedlog je upućen kao mjera za finansijsku stabilizaciju zdravstvenog sektora, koji trenutno grca u dugovima i kojem je potrebno i do 200 milona KM.

Predsjednica Saveza sindikata Ranka Mišić kaže da se zdravstvo može finansirati sa više novca u ovom trenutku.

"Danas kada nam je privreda na koljenima i kada je najteži trenutak za poslovanje i za radnike u realnom sektoru, o bilo kakvom povećanju izdvajanja bilo bi nedopustiva odluka. Treba tražiti model da se privreda rastereti, a ne smijemo je dodatno opteretiti, što bi se na kraju sigurno prelomilo preko leđa radnika jer bi u slučaju povećanja upravo radnici primali manje plate", kaže Mišićeva. Ona kaže da bi bruto plata ostala ista, a neto iznos bio bi manji za iznos povećanih izdvajanja za doprinose.

Najčitanije