BIJELjINA - Eparhija zvorničko-tuzlanska saopštila je da povodom optužbi Bojana Jovanovića, "bivšeg đakona", na račun Njegovog preosveštenstva vladike Vasilija da trač-portali i žuta štampa nisu mjesto na kojem se sudi, a pogotovu presuđuje bilo kom građaninu, uključujući i episkope Srpske pravoslavne crkve.
Iz Eparhije poručuju da ko god sebe smatra oštećenim ili ugroženim pravdu traži na sudu, a ne u medijima koji žive hraneći se skandalima i tračevima.
"Ko je u datom slučaju oštećena i ugrožena strana, da li Bojan Jovanović ili vladika Vasilije, biće poznato nakon sudske presude. Sve dotle, svaka paškvila i optužnica ove vrste nije ništa drugo do neprovjerena, zlonamjerna i klevetnička glasina", navodi se u saopštenju.
Jovanović je optužio vladiku Vasilija za seksualno iskorištavanje, pedofiliju, razvrat, pa čak i za umiješanost u (samo)ubistvo mladog bogoslova Milića Blažanovića.
Vezane vijesti:
»Vladika Vasilije me ljubio po vratu!«