BiH

Erdoan: Alija mi je ostavio Bosnu u amanet

Erdoan: Alija mi je ostavio Bosnu u amanet
Erdoan: Alija mi je ostavio Bosnu u amanet
Srna

ANKARA - Turski premijer Tajip Erdoan izjavio je danas da mu je Alija Izetbegović ostavio "Bosnu u amanet".

"Kada sam ga posjetio u bolnici u Sarajevu rekao mi je: 'Ostavljam ti Bosnu u amanet. Bosna je ostavština Osmanlija'. Još uvijek se sjećam ovih riječi", rekao je Erdoan na sastanku Stranke pravde i razvoja, čiji je lider.

On je naveo da su Bosna i Bošnjaci "ostavljeni u amanet Turskoj", koja će, kako kaže, učiniti sve što je u njenoj moći da bi se uspostavili mir, sigurnosti i blagostanje u BiH, prenosi Anadolija.

Povodom današnjeg obilježavanja 17 godina od stradanja Bošnjaka u Srebrenici, Erdoan je rekao da UN "nije zaštitio tu zaštićenu zonu" i da će svi odgovorni za zločine odgovarati za svoja djela kad-tad.

Najčitanije